Biroji Rīgas centrā joprojām pieprasīti

2014. gada 15. oktobris

     Visbiežāk dzirdētais pamatojums, kāpēc uzņēmumi vēlas pārvākties no pilsētas centra, ir tādu biroju trūkums, kuros pieejamas lielas, atvērta plānojuma telpas. Centra ēkās ne vienmēr iespējams pielāgot telpu plānojumu nomnieka vajadzībām. Otrs iemesls ir augstā autostāvvietu cena un to neesamība biroja tuvumā pilsētas centrā, kas rada grūtības gan uzņēmuma darbiniekiem, gan tā klientiem. Neskatoties uz šiem trūkumiem, kvalitatīvi biroji Rīgas centrā arvien vēl ir ļoti pieprasīti. Uzņēmumi izvēlas biroja atrašanās vietu centrā arī citu būtisku priekšrocību dēļ.
     Pirmkārt, birojs centrā kalpo kā kompromiss, ja darbinieki dzīvo dažādos mikrorajonos un virzienos no Rīgas centra, jo tad tas ir ērti pieejams visiem darbiniekiem.
     Otrkārt, birojs centrā uzsver uzņēmuma prestižu. „Ārzemju uzņēmumu īpašnieki un vadītāji ievēro Rietumeiropā un Ziemeļeiropā pieņemto praksi par centrālo darījumu kvartālu (CBD - central business district) pilsētas centrā, pat ja Rīgā tā vēl nav tik izteikta parādība. Arī šādu uzņēmumu sadarbības partneri visbiežāk atrodas pilsētas centrā. Tā ir īpaši izteikta tendence advokātu birojiem, kā arī reklāmas un mediju aģentūrām,” atzīst Kivi Real Estate komercnodaļas vadītājs Ivars Gorbunovs.
     Ja uzņēmuma birojs atrodas centrā, tas ir vieglāk atrodams un sasniedzams arī tā klientiem, kas ir īpaši svarīgi uzņēmumiem, kuru birojos ir intensīva klientu plūsma. Būtisks faktors, izvēloties biroju centrā, ir arī labi attīstītā infrastruktūra. Uzņēmuma darbiniekiem, partneriem un klientiem ir ērti pieejami dažādi papildu servisi.
     Biroja telpām līdz 200 m² Rīgas centrā atkarībā no telpu plānojuma un atrašanās vietas nomas maksas svārstās no 8,00 līdz 12,00 EUR par m².