Capital Mill pārdod industriālo īpašumu Granīta ielā 17 Proks Capital

Capital Mill  pārdod industriālo īpašumu Granīta ielā 17 Proks Capital

2024. gada 12. janvāris

Baltijā operējošais nekutamo īpašumu investīciju un attīstīšanas uzņēmums CAPITAL MILL ir noslēdzis vērienīgudarījumu, pārdodot investīciju uzņēmumam  SIA PROKS CAPITAL industriālo īpašumu Rīgā, Granīta ielā 17. Šis ir viens no 2023. gada vērtīgākajiem industriālo īpašumu investīciju darījumiem Latvijā.

Granīta ielas 17 zemes gabals aptver 3.3 hektārus, un ēkas platība ir 10’567 kvadrātmetri. Īpašums ir pilnībā iznomāts papīra, iepakojumu un vizuālās komunikācijas produktu un risinājumu vairumtirgotājam AS ANTALIS, kas ir meitas uzņēmums Japānas uzņēmumu grupai Kokusai Pulp & Paper.

Capital Mill šo īpašumu 2017. gadā iegādājās ar mērķi attīstīt, veikt papildus noliktavu platību izbūvi un uzlabot ēkas kvalitāti. Līdz ar šī cikla noslēgšanu un saskaņā ar Capital Mill stratēģiju, īpašums tika pārdots. 

Darījuma cena netiek atklāta. Pārdevēju darījumā pārstāvēja un darījumu vadīja nekustamo īpašumu aģentūra Kivi Real Estate. Juridisko atbalstu darījuma sagatavošanā un noslēgšanā pārdevējam sniedza advokātu birojs COBALT. Darījums tika finansēts ar bankas Citadele atbalstu. "Esam gandarīti, ka ar savām zināšanām un pieredzi varam sniegt atbalstu dažādu nozaru uzņēmumiem. Viena no mūsu prioritātēm ir investīcijas ilgtspējīgos projektos, tāpēc esam gatavi arī turpmāk finansēt modernu un energoefektīvu industriālo un komercplatību attīstību,” saka Mārtiņš Bočkāns, bankas Citadele Lielo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītājs. 

Tas, ka šāda vēriena darījumu ir paveicis Latvijas investors, liecina par pozitīvu tendenci- kvalitatīvus un A klases aktīvus var nopirkt ne tikai Baltijas līmeņa fondi, bet arī privāti investori. Kivi Real Estate nekustamo īpašumu aģents Ēvalds Pavlovs piebilst, ka 2023. gadā institucionālie investori darījumu veikšanā bijuši piesardzīgāki, tādā veidā radot labas iespējas citiem tirgus dalībniekiem.

 No pircēja puses darījumu vadīja SIA PROKS CAPITAL Valdes priekšsēdētājs un augstskolas RISEBA Biznesa un ekonomikas fakultātes profesors Anatolijs Prohorovs. Viņaprāt, šī darījuma pabeigšanai izvēlēts optimālākais laiks. Profesors Anatolijs Prohorovs to skaidro vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, tuvākā pusgada vai gada laikā ir sagaidāma pakāpeniska kredītu procentu likmju samazināšana, kas padarīs investīciju nekustamā īpašuma iegādi investoriem pieejamāku, kas savukārt palielinās pieprasījumu pēc investīciju nekustamajiem īpašumiem. Otrkārt, 2024. gada otrajā pusē gaidāmā procentu likmju pakāpeniskā samazināšana un ekonomiskās izaugsmes sākums ietekmēs cenu pieaugumu investoriem pievilcīgajiem nekustamajiem īpašumiem. Līdz ar to, viņaprāt, investīciju nekustamo īpašumu investoru atmaksāšanās laiks 2025.-2026.gadā var palielināties par 1-2 gadiem.

 “Capital Mill” ir igauņu ieguldījumu uzņēmums, kas attīsta un veic investīcijas komerciālā

nekustamā īpašuma iegādē Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Uzņēmums pārvalda vairākus Baltijas projektus, kuru kopējā aktīvu vērtība ir virs 450 miljoni EUR. Kopš 2017. gada Latvijas tirgū ir ieguldīts vairāk nekā 51 miljons eiro.