Kas notiek mājokļu tirgū 2023. gadā?

Kas notiek mājokļu tirgū 2023. gadā?

2023. gada 24. janvāris

Esam sagatavojuši Jums pāris praktiskas atziņas no dzīves- ko šobrīd, gada sākumā, NĪ tirgū piedzīvojusi un sapratusi mūsu aģente Inga Miglāne- Ābele.

Jaunie projekti un dzīvokļi

  • Pircēji pastiprināti interesējas par ēkas energoefektivitāti. Laba energoefektivitāte vairs nav bonuss, bet gan teju obligāts nosacījums (tam seko labāki nosacījumi gan bankas aizdevumam, gan Altum);

  • Ja pircēji, dēļ pieaugušām cenām, nevar nopirkt dzīvokli jaunajā projektā Rīgā, tiek izskatītas iespējas nopirkt jauno projektu Pierīgā (nevis sērijveida dzīvokli pilsētā). Pieprasījums pēc dzīvokļiem jaunajos projektos Ādažos, Salaspilī, Īkšķilē, Jelgavā un Siguldā ir milzīgs;

  • Ģimenēm vajag dzīvokli operatīvi. Projekti, kuru pabeigšana plānota pēc gada vai vēlāk, tiek uzlūkoti skeptiksi gan praktisku apsvērumu dēļ, gan dēļ neziņas par savu nākotnes kredītspēju, cenu pieauguma risku.

  • Zemi ekspluatācijas izdevumi ir faktors, par ko pircēji gatavi maksāt vairāk. Dzīvokļi ar augstiem ikdienas izdevumiem vairs nav pievilcīgi un vērtību zaudē.

Mājas un renovācijas

  • Gatavas privātmājas iegādei regulāri aplūko arī ģimenes, kuras nopirkušas zemi, taču vairs nevar atļauties būvniecību.

  • Dēļ būvniecības izmaksu pieauguma, renovējamus dzīvokļus izvēlas retāk un uzmanīgāk.

  • Privātmāju apkures veids, uzturēšanas izmaksas un E-N-E-R-G-O-E-F-E-K-T-I-V-I-T-Ā-T-E. Šos faktorus izvērtē daudz rūpīgāk aktīvi tiek meklētas ēkas ar racionālu, kompaktu platību.

Kopumā- aktivitāte ir pamatīga, taču pieprasījums ir kļuvis, teiksim tā, racionālāks un praktiskāks. Euribor indekss nebūs augsts mūžīgi- pircēji to apzinās un, atrodot labu īpašumu, rīkojas.

Vai, atrodot īpašumu, kas Jums ir kā radīts, vajag rīkoties? - JĀ

Vai ir vērts samaksāt vairāk, tādā veidā nodrošinot zemus ekspluatācijas izdevumus? -JĀ

Vai ir laiks riskēt un pārsnieg savus komfortablos budžeta griestus? -NĒ