Nekustamā īpašuma tirgū vairs nav jūtamas bailes.

2020. gada 03. augusts

Ir pagājis vēl viens mēnesis (jūlijs), un atkal redzam vērā ņemamu darījuma skaita pieaugumu gan Rīgā, gan Latvijā kopumā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi. Pētot aktuālo statistiku, tiek izskatīti reģistrētie darījumi uz pirkuma līguma pamata. Rīgas pilsētas zemesgrāmatā jūlijā ir reģistrēti 1110 darījumi, kas ir 33% pieaugums, salīdzinot ar jūniju (834 darījumi). Gada sākumā, pirms ārkārtas situācijas pasludināšanas, mēnesī tikai veikti aptuveni 1250 šādi darījumi.

Savukārt visā Latvijā jūlijā tika reģistrēti 4590 darījumi uz pirkuma līguma pamata, kamēr jūnijā tie bija vēl tikai 3695 darījumi. Tas ir 24% pieaugums pret jūnija mēnesi.

Varam novērot, ka pieprasījums tirgū atgriežas pietiekoši strauji. Līdz ar to, ja plānots iegādāties nekustamo īpašumu, ilgi gaidīt un atlikt iegādi (cerot uz cenu samazināšanos) var būt maldīga izvēle. Tāpat, ja cenas tiešām turpmākā gada laikā samazinātos, diference starp cenas korekciju un gaidīšanas laikā samaksāto naudu par īri, varētu būt pietiekoši maza, lai savu pirkumu atliktu, riskējot palaist garām ideālo mājokli.  Tāpat sagaidām, ka pārdošanas tirgū  atgriezīsies daļa pārdevēju, kuri

Tirgus krituma laikā iepauzēja īpašumu pārdošanu nogaidot labvēlīgākus apstākļus.

Protams, apkārt notiekošie notikumi atgādina par to, ka jebkuri lieli pirkumi un kredītsaistības ir jāizskata ļoti rūpīgi. Vērts atcerēties zelta likumu, ka mājokļa maksājumiem mēnesī nevajadzētu pārsniegt vienu trešdaļu no kopējiem ienākumiem. Tomēr, ja finansiālā situācija ir pietiekoši stabila un no bankas ir saņemts akcepts konkrētai aizdevuma summai, šis nebūt nav slikts laiks mājokļa iegādei. Pie tam konkurence pēc labām, racionāla izmēra un cenas privātmājām izteikti kļūs arvien spēcīgāka.