Pieaudzis ārvalstu studentu pieprasījums pēc īres dzīvokļiem

2014. gada 12. augusts

Vislielākā interese ir par mēbelētiem 2 guļamistabu dzīvokļiem pilsētas centrā, Vecrīgā vai konkrētās augstskolas tuvumā par 600-700 EUR mēnesī, bet dzīvokļu īres tirgus cena svārstās no 800-1000 EUR mēnesī. Ir pieprasījums arī pēc lielākiem dzīvokļiem, ko vēlas īrēt 3 vai 4 studenti kopā, bet šādu dzīvokļu piedāvājums ir nepietiekams.

„Tā kā situācija ar ārzemju studentiem un īres dzīvokļiem atkārtojas jau vairākus gadus pēc kārtas un daži īpašnieki to ir novērojuši un apzinās, tad īres maksas sākotnēji tiek noteiktas augstākas nekā citos gada periodos, respektīvi, virs pašreizējā īres tirgus cenu līmeņa,” norāda „Kivi Real Estate” dzīvojamā segmenta vadītājs Kristaps Jankovskis.

Kivi Real Estate speciālisti arī novērojuši, ka ārvalstu studentiem ir būtiska ne tikai dzīvokļa atrašanās vieta, bet arī tā tehniskais stāvoklis. Vietējie studenti bieži vien piekrīt īrēt dzīvokli, kas ir vidējā vai apmierinošā stāvoklī, bet ārvalstu studentus šādas kvalitātes objekti neuzrunā. Arī dzīvokļi sērijveida mājās nav ārvalstu studentu pirmā izvēle, tāpēc vairāk tiek izskatītas īres iespējas jaunajos projektos un pilsētas centrā.

Arī šogad studenti savlaicīgi sazinās ar nekustamo īpašumu aģentiem par iespēju īrēt dzīvokli, ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi. Augusta un septembra mēnešos lielā pieprasījuma dēļ, atrast klientu prasībām atbilstošu dzīvokli ir ļoti grūti.

Patlaban aktīvākie ir studenti no Vācijas, bet ir arī interesenti no Zviedrijas, Somijas u.c. valstīm.