Šobrīd plašākais piedāvājums kvalitatīvām biroju telpām Rīgā

2016. gada 15. augusts

Šoruden klientiem ir iespēja izvēlēties savam uzņēmumam atbilstošākās biroja telpas, jo vērojams pēdējo gadu laikā plašākais piedāvājumu klāsts augstas kvalitātes birojiem Rīgā.

Biroju platības, sākot no 500 m², pieejamas vairākās A un B klases ēkās Rīgas centrā un tā dēvētajā Skanstes biznesa centra rajonā.

Attīstītas infrastruktūras tuvumā, ērti pieejamās centra biroju ēkās augstas klases biroju telpas dažādās platībās pieejamas Zaļajā ielā 1, Valdemāra Centrā, Tērbatas Centrā,Alojas Biznesa Centrā (Nordea bankas ēkā), biroju ēkā m4a (Mednieku ielā 4a).

Pieprasījums pēc labas kvalitātes, vizuāli pievilcīgām un prestižām biroja telpām pašā pilsētas centrā ir nemainīgi augsts. Lai gan centra birojiem ir grūtāk nodrošināt stāvvietas, ir atsevišķas nozares, piemēram, dažāda veida konsultāciju uzņēmumi, reklāmas un mediju aģentūras, kam centrāla atrašanās vieta ir būtiska.

Šī brīža brīvo telpu īpatsvaram ir dažādi iemesli - gan uzņēmumu pārcelšanās uz sev piederošām telpām, gan izmaksu optimizēšana, gan uzņēmumu paplašināšanās un darba apstākļu uzlabošana.

Skanstes/Duntes ielas rajonā vidēji lieliem, lieliem uzņēmumiem šobrīd pieejami biroji Rietumu Capital ēkā,Jupiter centrā, Barossa Biznesa centrā (Duntes ielā 23a) un SWH Biroju centrā (šajā biroju kompleksā plānota atsevišķu ēku rekonstrukcija).

“Atbilstošs birojs ir viens no uzņēmuma veiksmes faktoriem – tam ir liela loma klientu uzticībā un konkurētspējīga darbaspēka piesaistīšanā un noturēšanā,” ir pārliecināts Ivars Gorbunovs, Kivi Real Estate komercnodaļas vadītājs. “Ņemot vērā laika apjomu, ko darbinieki pavada birojā, tā kvalitātei tiek piešķirta arvien lielāka nozīme. Uzņēmumu īpašnieki un personāls aizvien biežāk vēlas biroja telpas ar labu mikroklimatu, apgaismojumu, atveramiem logiem, izbūvētām dušām, labiekārtotām atpūtas telpām, ērtu atrašanās vietu no sabiedriskā transporta un auto stāvvietu pieejamības viedokļa. Ja biroju bieži apmeklē klienti un sadarbības partneri, būtiska nozīme ir arī ēkas prestižam, vizuālajam tēlam un apkārtesošajiem nomniekiem.”

Place Eleven – Hanner Group attīstītā biroju ēka Sporta ielā 11 – būs pirmais papildinājums jaunām, kvalitatīvām lielu platību biroju telpām Skanstes biznesa centra rajonā. Ēku plānots pabeigt 2016. gada nogalē un tā būs Rīgā pirmā biroju ēka ar starptautiski atzīto ēkas ilgtspējas un kvalitātes sertifikātu BREEAM. Lai gan ēka vēl ir tapšanas stadijā, līgumi par biroja telpām jau tiek slēgti, un no 15 000 m² kopējās iznomājamās platības šobrīd nomniekiem pieejama mazāk nekā puse. “Klientu interese par šo ēku ir liela. Tas izskaidrojums ar to, ka biroju nomnieki gaida jaunu, modernu telpu piedāvājumu, ar iespēju veidot sev nepieciešamo plānojumu un nākotnē paplašināties ēkas ietvaros. Arī viens no mūsu klientiem, kura uzņēmums šobrīd nomā telpas ārpus centra, ir izvēlējies Place Eleven kā vietu, kur pārcelties uz jaunu 2200 m² lielu biroju.”

Jaunās biroju ēkās tiek piedāvāti energoefektīvi tehniskie risinājumi, kas ļauj samazināt biroja uzturēšanas izmaksas. Tāpat iznomātāji domā, kā piedāvāt daudzveidīgus papildus pakalpojumus un ērtības ēkas ietvaros (ēdinātāju izvēle, terases, sporta nodarbību telpas utml.).

“Biroju nomnieki kļūst arvien zinošāki un izvērtēt spējīgāki – viņi pārzina sava uzņēmuma kvalitātes kritērijus un darbinieku vajadzības. Pie mums vēršas, lai iegūtu pašu aktuālāko, uzticamāko un viņiem piemērotāko piedāvājumu klāstu. Ikviens potenciālais nomnieks sagaida kvalitatīvus ieteikumus, pārskatāmus piedāvājumus, viedokli par biroju tirgus situāciju, gaidāmajām izmaiņām, kā arī labu sadarbību ar iznomātāju.”