Vai ir vērts iegādāties pilnīgi jaunu dzīvokli jaunajā projektā?

Vai ir vērts iegādāties pilnīgi jaunu dzīvokli jaunajā projektā?

2021. gada 19. maijs

Nonākot situācijā, kad jāsāk domāt par dzīvokļa iegādi, paveras dažādas opcijas, kuras var būt ļoti atšķirīgas savā būtībā un funkcionalitātē. Jaunie projekti no attīstītāja, jaunie projekti otrreizējā tirgū, pirmskara un sērijveida mājas. Šajā reizē no dažādiem aspektiem aplūkosim ieguvumus pilnīgi jauna īpašuma iegādei jaunajā projektā.

Budžets un nauda- gribot vai negribot, viens no pašiem svarīgākajiem apsvērumiem, pērkot nekustamo īpašumu. Te jāmin, ka, iegādājoties dzīvokli no attīstītājiem, īpašuma finansēšana kļūst krietni vienkāršāka. Kamēr lietota īpašuma iegādei ir nepieciešams pasūtīt vērtējumu, ko iesniegt bankai, un pastāv risks, ka summas nesakritīs, lielākajai daļai attīstītāju jau ir izveidotas sadarbības ar zināmākajām bankām. Tas nozīmē to, ka speciāli pasūtīt noskatītā dzīvokļa vērtējumu nav nepieciešams- prasītā cena sakrīt ar vērtību, ko banka gatava finansēt. Līdz ar to lēmuma pieņemšana ir krietni vienkāršāka un nav jāsaskaras ar situāciju, kurā vērtējums ir pārāk zems un no savas kabatas pirmajai iemaksai būs jāmaksā krietni vairāk nekā sākotnēji iecerēts. Šādas attīstītāju sadarbības ar lielākajām bankām ļoti bieži nozīmē arī to, ka hipotekārā kredīta noformēšanas komisijas maksa tiks būtiski samazināta, lai Jūs motivētu pieņemt pozitīvu lēmumu.

Tikpat svarīgi apzināties to, ka pirmā iemaksa (ja netiek izmantota kāda no ALTUM programmām mājokļa iegādei), iegādājoties dzīvokli jaunajā projektā, parasti ir tikai 15% no darījuma summas. Tajā pašā laikā citiem īpašumiem tie var būt, piemēram, 20 vai 25%. Tas nozīmē, ka ar mazāku pirmo ieguldījumu iespējams iegādāties jaunāku īpašumu.

Jāpiebilst, ka ikdiena labā jaunajā projektā ir patiešām ērta. Protams, pirmskara māju šarms ir unikāls un teju nepārspējams. Tomēr, iegādājoties dzīvokli jaunajā projektā, Jūs iegūsiet īpašumu, kurš ir projektēts 21. gadsimta mājsaimniecībām. Ēkas ir projektētas rūpīgi analizējot pieprasījumu un apmierinot potenciālo pircēju galvenās prasības, lai šos īpašumus varētu veiksmīgi pārdot. Līdz ar to, iegādājoties dzīvesveidam atbilstošas platības dzīvokli jaunajā projektā, ikdiena būs ergonomiska un ļoti komfortabla. Iespējas iegādāties savu autostāvvietu (kamēr vecajās mikrorajonu apbūves teritorijās automašīnu ir vairāk kā pieejamo vietu), mantu novietnes un labiekārtotā teritorija ir aspekti, kas atvieglos ikdienas gaitas.

Papildus tam- jaunajās mājās visi kaimiņi tikko būs iegādājušies savu īpašumu. Līdz ar to ir ļoti zems risks attapties blakus skaļiem un nerūpīgiem kaimiņiem, kuriem nerūp īpašums un sava apkārtējā vide. Visdrīzāk jaunie mājas iedzīvotāji ir apzināti izvēlējušies konkrēto īpašumu, par to samaksājis un rūpēsies par savu ieguldījumu. Daudziem zināmā jauno projektu attīstītāja YIT LATVIJA  pārstāvji stāsta, ka uzņēmuma attīstītajos jaunajos daudzdzīvokļu namu  projektos viena vai divu istabu dzīvokļiem parasti ir jaunie speciālisti vai seniori, savukārt 3- 4 istabu dzīvokļus izvēlas topošās vai jaunās ģimenes. Pircēju vecuma amplitūda šādos jaunajos projektos ir visai plaša, sākot jau no 20 gadiem, līdz 55, ar atsevišķiem izņēmumiem, kas apliecina to,  ka savu dzīves kvalitāti vēlas uzlabot dažādas iedzīvotāju grupas, un jaunie projekti ar savu piedāvājumu, palīdz to īstenot.

Populārāko jauno projektu attīstītāju dzīvokļus mēdz rezervēt ļoti aktīvi, pirms māja ir pabeigta, nedodot laiku visu rūpīgi apskatīt klātienē un nesteidzīgi izvēlēties. Šajā gadījumā ir vērts aplūkot attīstītāja iepriekš celtos īpašumus, lai iegūtu pārliecību par noskatītā īpašuma iespējamo kvalitāti. Par zināmākajiem zīmoliem interneta forumos būs iespēja atrast pietiekoši daudz atsauksmju no reāliem dzīvokļu pircējiem un personīgās pieredzes stāstus. Vienmēr prātīgi ir konsultēties arī ar labu nekustamo īpašumu aģentu, kurš var sniegt plašāku informāciju pat ko, ko sagaidīt un ar ko rēķināties.

No tautā uzticību ieguvuša attīstītāja pirkts dzīvoklis, visdrīzāk, nesagādās negaidītus pārsteigumus. Vēl jo vairāk- šajā gadījumā nopirksiet sev arī sirdsmieru, jo īpašumam būs divu gadu garantija un nepilnības, kas mājoklim radīsies, attīstītājs šīs garantijas ietvaros arī novērsīs.

Ērts iegādes process un izdevīgi nosacījumi darījumu jaunajā projektā parada patiešām vienkāršu. Iespēja papildus iegādāties autostāvvietu un mantu novietni, laikmetam pielāgots telpu plānojums un mūsdienīgi energoefektivitātes risinājumi ikdienu šāda veida mājās padara īpaši ērtu. Ir jāatzīst, ka ekonomiskās klases jaunais projekts var ierobežot Jūsu vēlmi sevi īpaši izpaust, iegādājoties un radot unikālu mājokli ar tādu stāva plānu, risinājumiem un skatiem pa logu, kādi nav nevienam.  Taču, ja praktiski apsvērumi ir Jūsu ģimenes prioritāte, meklējot savas nākamās mājas- ir vērts nopietni izvērtēt dzīvokļa iegādi jaunajā projektā. Īpaši, ja kāds sevi pierādījis attīstītājs uzbūvējis vai ir iecerējis būvēt ēkas Jums ļoti ērtā lokācijā.