Tirgus jaunumi

Rīgas biroju telpu tirgus pēdējā gada laikā attīstījies lēnāk un kļuvis prognozējamāks. Brīvo telpu īpatsvars ir sasniedzis savu zemāko punktu pēckrīzes periodā, un šobrīd nomai Rīgas A un B klases biroju ēkās pieejami mazliet vairāk ne kā 10,00% telpu.

2014. gada 25. July

Lasīt tālāk

Lai arī tirgū vispieprasītākie joprojām ir 2 un 3 istabu dzīvokļi, pēdējā gada laikā ir būtiski augusi interese arī par lielāku platību dzīvokļiem. Pārsvarā tas ir saistīts ar diviem faktoriem - ekonomiskās situācijas uzlabošanos un dzīves kvalitātes plānošanu ilgtermiņā. Ekonomiskās izaugsmes dēļ Latvijā ģimenes jūtas pārliecinātākas par savu finansiālo situāciju, un vietējie pircēji iegādājas īpašumus, plānojot vairāk gadu perspektīvā. Līdz ar to papildu platība tiek paredzēta arī saistībā ar iespējamu ģimenes pieaugumu nākotnē.

2014. gada 08. May

Lasīt tālāk

Latvijas ekonomikai atkopjoties no krīzes, kopējais pārvadāto kravu apjoms un rūpniecības apjoms pārsniedz pirmskrīzes līmeņus, attiecīgi pieaugot pieprasījumam pēc atbilstošām ražošanas un noliktavas telpām. 2014. gada sākumā uzņēmumi ir absorbējuši faktiski visas nomai pieejamās, modernās industriālās telpas.

2014. gada 19. March

Lasīt tālāk

Aizvien vairāk cilvēku interesējas par zemes iegādi privātmājas būvniecībai, jo nespēj atrast tirgū savām prasībām atbilstošu māju. Privātmāju piedāvājumu veido banku meitas uzņēmumu īpašumi un jau pabeigtas, iepriekš apdzīvotas mājas. Liela daļa esošo īpašumu nereti prasa papildu ieguldījumus no potenciālā pircēja puses, lai novērstu celtniecības gaitā radušās nepilnības, kas sadārdzina mājas iegādi. Savukārt pilnībā pabeigto māju īpašnieku prasītā cena mēdz būt par augstu. Interesi par zemes iegādi veicinājušas arī bankas, kas ir kļuvušas pretimnākošākas, kreditējot privātmāju būvniecību.

2014. gada 05. March

Lasīt tālāk

Pārejot uz eiro valūtu, cenas nekustamo īpašumu dzīvojamā segmentā būtiski nav mainījušās. Tas izskaidrojams ar to, ka Latvijā jau pirms oficiālās valūtas maiņas, nekustamo īpašumu cenas tika norādītas arī eiro valūtā, un vietējo un ārzemju pircēju domāšana, iegādājoties nekustamo īpašumu, jau noritēja eiro.

2014. gada 16. January

Lasīt tālāk